هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

نحوه چیدمان مبلمان سلطنتی در دکوراسیون منزل

می دانستید که نحوه چینش مبلمان با توجه به نوع آن و سبک انتخابی و حتی رنگ مورد انتخاب ممکن است متفاوت باشد؟ قطعا آنچه که باید برای چیدمان مبل L بدانید لازم نیست که در مورد چیدمان مبل پلیمری بدانید و بالعکس. با ما همراه باشید تا نحوه چیدمان مبلمان سلطنتی را با هم مرور کنیم.

دکوراسیون سنتی هیچ‌گاه کهنه نمی شود. جذابیت دکوراسیون سنتی به اندازه ای است که مجلل ترین و زیباترین طرح ها را معمولاً در این سبک دکوراسیون پیدا می کنید. مبلمان سلطنتی یکی از شاخص ترین انواع مبلمان است که مانند چراغی در منزل شما خواهد درخشید. البته این مبلمان مختص دکوراسیون سنتی نیست و می توان آن را در دکوراسیون مدرن نیز استفاده کرد. با این وجود چیدمان مبلمان سلطنتی ترفندهای خاصی دارد که در صورت رعایت شدن می تواند ظاهر هر منزلی را زیر و رو کند. ادامه مطلب را با ما همراه باشید.

انواع جنس مبلمان

در گذشته معمولاً تمامی مبل ها از جنس چوب ساخته می شد اما امروزه شرایطی فراهم است که انواع دیگری از مبلمان مانند چوب مصنوعی، فلزات و پلیمر نیز به این خانواده افزوده شده است.

البته بحث ما در خصوص چارچوب اصلی مبل است و روکش آن نیز از پارچه و چرم و دیگر مواد ساخته می شود. مبلمان سلطنتی نیز از این قاعده مستثنا نیست. برای مثال مبلمان سلطنتی از جنس پلیمر و چوب در کشور ما طرفداران بسیاری دارد.

انواع جنس مبلمان

در ادامه برخی از بهترین راهکارهای چیدمان مبل سلطنتی در منزل را با شما در میان خواهیم گذاشت.

تفاوت چیدمان مبل سلطنتی با دیگر انواع مبل

دقت کنید که مبلمان سلطنتی ظاهری بسیار متفاوت از دیگر انواع مبلمان دارد. همان طور که اشاره شد، بیشتر در دکوراسیون سنتی استفاده می شود و نمای بسیار مجللی به منزل می دهد. بی خود نیست که واژه سلطنتی برای آن استفاده شده است.

با این وجود چند نکته اساسی در خصوص این مبلمان وجود دارد که باید به آن‌ها دقت کرد:

فضای کافی

مبلمان سلطنتی به دلیل ظاهر بسیار پیچیده و جزئیات زیاد به فضای بیشتری برای خودنمایی نیاز دارند. اگر یک دست مبل سلطنتی را در یک هال ۱۵ متری قرار دهید، شاید نتیجه آن‌چنان که باید مطابق میل شما نباشد.

تفاوت چیدمان مبل سلطنتی با دیگر انواع مبل

جزئیات زیاد برای دیده شدن نیازمند فضای خالی دارند. اگر اطراف مبلمان به اندازه کافی بزرگ نباشد که جزئیات آن دیده شود و چشم افراد بتواند در این فضای خالی استراحت کند، مثل این است که یک سری خرت و پرت را در زیرزمین جا داده باشید. فضا بسیار شلوغ و غیرحرفه ای نمود خواهد کرد.

نور کافی

مبلمان سلطنتی به دلیل ذات سنتی خود معمولاً از ترکیب رنگ های غلیظ و تیره ساخته می شود. رنگ های قرمز تیره، زرد پر رنگ، طلایی و آبی تیره معمولاً رنگ هایی است که برای تولید مبل سلطنتی از آن استفاده خواهد شد.

وقتی در فضایی از رنگ های تیره استفاده شود، باید میزان نور به اندازه ای باشد که مبلمان شما خودنمایی کرده و مهم‌تر از آن، اتاق شما تاریک جلوه نکند. البته برخی افراد از دکوراسیون تاریک خوششان می آید اما در درازمدت روی روحیه شما تأثیر منفی خواهد گذاشت.

رنگ های خنثی

منظور از رنگ های خنثی برای مبلمان نیست. البته رنگ های سفید، نقره ای و خاکستری مبلمان سلطنتی نیز موجود است و به سلیقه شما بستگی دارد اما مقصود ما رنگ های خنثی برای بقیه فضای منزل است.

همان طور که گفته شد، مبلمان سلطنتی به فضا و نور کافی برای خودنمایی نیاز دارد. این مسئله در خصوص رنگ ها نیز صادق است. رنگ های خنثی اجازه می دهند که دیگر رنگ ها در حضور آن‌ها خودنمایی کرده و ظاهر حقیقی آن‌ها نمود پیدا کند.

دیوارها، کف و بقیه المان های منزل را از میان رنگ های خنثی انتخاب کنید تا مبلمان شما مانند مرواریدی در میان صدف بدرخشد.

بهترین رنگ ها برای چیدمان مبلمان سلطنتی

رنگ یکی از مهمترین المان ها در انتخاب مبلمان است. بیشتر خانواده ها رنگ را در اولویت خود قرار می دهند و مبلمان خود را بر همین اساس انتخاب می کنند. حتی گاهی اوقات کیفیت فدای رنگ می شود.

بهترین رنگ ها برای چیدمان مبلمان سلطنتی

در چیدمان مبلمان سلطنتی نیز رنگ بسیار تأثیرگذار است. اگر رنگ مبلمان با دیگر اجزای منزل هماهنگ نباشد، ظاهر دکوراسیون ناهمگون خواهد شد و به قول معروف «یک جای کار خواهد لنگید». در ادامه پرطرفدارترین و به نوعی زیباترین انواع مبلمان سلطنتی را با شما مرور کرده و نکاتی اساسی در خصوص نحوه چیدمان آن‌ها را با شما در میان خواهیم گذاشت.

رنگ سال ۲۰۲۱

شرکت پنتون هر ساله رنگی را معرفی کرده و تقریباً تمام شرکت های طراحی و دکوراسیون جهانی از آن استفاده می کنند. البته هیچ دلیلی ندارد که خودتان را با یک محدود کنید اما اگر به رنگ امسال علاقه دارید، رنگ های زرد و خاکستری به عنوان رنگ سال ۲۰۲۱ از طریق این شرکت معرفی شده اند. رنگ زرد بسیار به رنگ طلایی نزدیک است و در خرید مبلمان سلطنتی نیز رنگ طلایی حرف اول را می زند. برای ایجاد تعادل در رنگ زرد نیز می توانید از رنگ خاکستری استفاده کنید.

رنگ سال ۲۰۲۱

چیدمان مبلمان سلطنتی طلایی

شاید زیباترین و پرطرفدارترین مبلمان سلطنتی را بتوان از میان رنگ های طلایی جستجو کرد. احتمالاً دلیل آن نیز پیوند عمیق رنگ طلایی با دودمان های سلطنتی و پادشاهان تاریخی باشد. ذات انسان از رنگ طلایی لذت می برد و بدون دلیل نیز که پروردگار بخش عمده مخلوقات بهشت را به رنگ طلایی خلق فرموده است.

چیدمان مبلمان سلطنتی طلایی

تعادل رنگ

رنگ طلایی بسیار غلیظ است. مهم نیست از طلایی روشن استفاده کنید یا طلایی تیره؛ رنگ طلایی غنای بسیار بالایی دارد. این غلظت رنگ باید با رنگ های دیگری متعادل شود. رنگ های سفید، کرم و تا حدودی آبی می توانند گزینه های ایدئالی برای ایجاد تعادل در کنار مبلمان طلایی باشند.

تلألؤ نور

رنگ طلایی به شدت به نور واکنش نشان می دهد. وقتی نور کافی در منزل باشد، باعث می شود که این رنگ بدرخشد و زیبایی مبلمان چند برابر می شود. می توانید با مشورت و کمک متخصص دکوراسیون توسط نورپردازی نیز در شب همه چیز را متفاوت از آنچه که هست جلوه دهید.

چیدمان مبلمان سلطنتی قرمز

قرمز رنگ بسیار تندی است و مانند طلایی حتماً باید متعادل شود. همان طور که در بخش رنگ به آن اشاره کردیم، رنگ قرمز روشن توصیه نمی شود اما سلیقه خود را در اولویت قرار دهید.

چیدمان مبلمان سلطنتی قرمز

تعادل رنگ

رنگ های خاکستری، کرم و سفید برای ایجاد تعادل رنگ در کنار قرمز مناسب هستند. دقت کنید که رنگ قرمز در کنار رنگ طلایی نیز در چیدمان مبلمان سلطنتی استفاده می شود و پیشنهاد می کنیم این ترکیب را حتماً امتحان کنید.

رنگ ثانویه

قرمز رنگ بسیار تندی است و حتی در درازمدت می تواند روی بینایی افراد تأثیر منفی بگذارد. پیشنهاد می کنیم از رنگ قرمز برای قطعات بزرگ و به اصطلاح دکوراسیون اصلی استفاده نکنید. بهترین راهکار استفاده از رنگ قرمز به عنوان رنگ ثانویه و تکمیلی است.

چیدمان مبلمان سلطنتی قهوه ای

شاید رنگ قهوه ای به دلیل پیوند با چوب، پس از رنگ طلایی پرکاربردترین و محبوب ترین رنگ برای مبلمان سلطنتی و به طور کلی هر نوع دیگر مبلمان باشد. رنگ قهوه ای با طبیعت پیوند خورده است و رنگ بسیار متعادلی است. در کنار رنگ های دیگر بسیار زیبا جلوه می کند و تقریباً در هر نوع سبک دکوراسیون می توان از آن استفاده کرد.

چیدمان مبلمان سلطنتی قهوه ای

ضرورت روشنایی

رنگ قهوه ای با اینکه از رنگ طلایی و قرمز متعادل تر است اما میزان روشنایی منزل را بیش از این دو رنگ کاهش می دهد. این کاهش روشنایی را حتماً باید توسط نور کافی و البته رنگ های روشنی همچون سفید، خاکستری روشن و کرم جبران کرد.

چیدمان مبلمان سلطنتی آبی

رنگ آبی نیز یکی از زیباترین رنگ ها برای انواع مبلمان است. رنگ قرمز در کنار آبی بسیار زیبا جلوه می کند و برای چیدمان مبل سلطنتی نیز بی نظیر است. رنگ فیروزه ای نیز نزدیک به آبی است و معمولاً در ترکیب با رنگ طلایی و سفید بسیار استفاده می شود.

آبی آرامش بخش است و معمولاً در اتاق خواب و مکان هایی که برای استراحت کاربرد دارند، توصیه می شود. به همین دلیل به راحتی می توان از آن استفاده کرد.

چیدمان مبلمان سلطنتی آبی

چیدمان مبلمان سلطنتی خاکستری

خاکستری یکی از رنگ های سال ۲۰۲۱ است. خاکستری یک رنگ خنثی است و تقریباً در هر منزلی یافت می شود. خاکستری از لباس گرفته تا رنگ دیوارهای ما را در سیطره خود گرفته است.

می تونید ترکیبی از رنگ خاکستری و سفید، خاکستری و قرمز، خاکستری و آبی، خاکستری و زرد (رنگ سال) یا هر رنگ دیگری را استفاده کنید. رنگ خاکستری در کنار همه آن‌ها زیبا خواهد بود و شما را ناامید نخواهد کرد.

چیدمان مبلمان سلطنتی خاکستری

چیدمان مبلمان سلطنتی رنگ روشن

با اینکه پیشنهاد ما رنگ های تیره است اما دلیلی ندارد که از رنگ های روشن نیز استفاده نکنید. روحیه برخی افراد به شدت با رنگ های روشن و شاد، مثل رنگ های پاستلی همگون است. برخی سفید را از هر رنگی بیشتر دوست دارند. البته سیاه و سفید هیچ‌کدام رنگ محسوب نمی شوند.

رنگ های روشن برای پذیرایی کوچک با نور اندک بسیار مناسب هستند. بدین ترتیب می توانید از مبلمان سلطنتی استفاده کرده و دکوراسیون مدرن را نیز در منزل پیاده کنید.

چیدمان مبلمان سلطنتی رنگ روشن

چیدمان مبل سلطنتی و راحتی باهم

چیدمان مبل سلطنتی و راحتی در کنار هم نه تنها امکان پذیر است، بلکه بسیار چشم نواز خواهد بود. همان طور که گفته شد، مبلمان سلطنتی معمولاً در دکوراسیون های سنتی کاربرد دارد اما به سادگی می توان آن را در دکوراسیون مدرن نیز استفاده کرد. چند نکته در ترکیب این دو بسیار ضروری است.

مرکز توجه بسازید

از آنجایی که شخصیت و نحوه طراحی مبلمان سلطنتی از مبل راحتی بالاتر است، باید آن را در مرکز توجه قرار دهید و بقیه اجزای مبلمان باید در اطراف آن باشند. البته این شخصیت تنها به دلیل جزئیات بیشتر این نوع مبلمان است. مبلمان راحتی معمولاً ظاهری ساده تر با جزئیات کمتر دارد.

وقتی وارد پذیرایی می شوید، اولین چیزی که به چشم می خورد، بهتر است مبل سلطنتی باشد. بقیه مبل ها در کنار آن قرار گیرند.

چیدمان مبل سلطنتی و راحتی باهم

هماهنگی رنگ

ترکیب رنگ این دو مبل نباید بسیار متفاوت باشد. از ترکیب رنگ هایی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، استفاده کنید و تا جای ممکن از شلوغی بیش از حد پرهیز کنید. استفاده از دو نوع سبک مبلمان به اندازه کافی شلوغی به همراه دارد. آن را با رنگ های بیشمار تشدید نکنید.

هماهنگی رنگ مبلمان

آنچه که به نظرمان در خصوص چیدمان مبلمان سلطنتی لازم بود را در این مطلب در اختیار شما گذاشتیم. با این وجود، یک دست صدا ندارد و هنگامی این مطلب کامل می شود که شما نیز دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید. نظر شما در خصوص مبلمان سلطنتی و نحوه چیدمان آن چیست؟ کدام رنگ را بیشتر برای آن می پسندید؟ مبلمان سلطنتی را می پسندید یا دیگر سبک های مبلمان؟ منتظر دیدگاه های شما خواهیم بود.

نظرات کاربران

سلام وقت بخیر. این رنگ سال ۲۰۲۱ خیلی رنگ قشنگیه. شما میز و صندلی هاتون رو با این ترکیب رنگی هم عرضه می کنید؟ مثلا اسکلت طوسی و پارچه زرد رنگ

    سلام دوست عزیز، وقت شماهم بخیر، در حال حاضر رنگ بندی فریم و بدنه محصولات فقط در رنگ بندی طلایی، کرم صدفی، گردویی، سفید و سفید صدفی تولید میشن
    البته برای روکش نشیمن و پشتی محدودیتی نداریم و هر رنگ و جنسی میتونیم استفاده کنیم

چیدمانم بل واقعا کار سختیه، البته برای آقایون، ممنون از مقاله خوبتون نکات جالبی رو اشاره کرده بودین.

نیاز به مشاوره دارید؟